(Видео) Идеален тим на 5. коло на Лигата на шампионите

21.10.2019 00:42
Capture1_2102016_resize1-610x315-610x3151-610x3151-610x3151-610x315-610x315-610x3151-610x3151-610x315-610x315

Маркетинг тимот на ЕХФ го објави идеалниот тим на петтото коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Во овој тим не се најдоа играчи на Вардар и на Е.Работник.

Видеото можете да го погледнете ОВДЕ.

.

Идеален тим на колото:

Голман: Роланд Миклер (Пик Сегед)
Лево крило: Ловро Михиќ (Висла Плоцк)
Лев бек: Лукас Нилсон (Кил)
Среден бек: Борис Пукховски (Мотор Запорожје)
Десен бек: Мадс Кристијансен (Алборг)
Десно крило: Алекс Гомез (Барселона)
Пикер: Лука Карабатиќ (ПСЖ)

Прочитано 50 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


9 − = 5