(Видео) Идеален тим на 6. коло на Лигата на шампионите

04.11.2019 01:55
Capture1_2102016_resize1-610x315-610x3151-610x3151-610x3151-610x315-610x315-610x3151-610x3151-610x315-610x3151-610x315

Маркетинг тимот на ЕХФ го објави идеалниот тим на шестото коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Во овој тим не се најдоа играчи на Вардар и на Е.Работник.

Видеото можете да го погледнете ОВДЕ.

.

Идеален тим на колото:

Голман: Алфредо Квинтано (Порто)
Лево крило: Тиму Таминен (Кокс)
Лев бек: Франкис Карол (Спортинг Лисабон)
Среден бек: Габор Часар (Кадеен Шафхаузен)
Десен бек: Алекс Душебаев (Киелце)
Десно крило: Богдан Радивојевиќ (Пик Сегед)
Пикер: Кристијан Хорзен (Цеље ПЛ)

Прочитано 94 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


5 − 2 =