(Видео) Идеален тим на 6. коло на Лигата на шампионите

06.11.2017 10:31
Capture1_resize_resize-610x315

ЕХФ го објави идеалниот тим на шестото коло на Лигата на шампионите, а во него очекувано немаше место за ракометари на Металург.

Видеото можете да го погледнете ОВДЕ.

.

Идеален тим на колото:

Лево крило   Иван Никчевиќ Спортинг Лисабон
Лев бек Хуан Фернандез Адемар Леон
Среден бек Енди Шмид Р.Н.Левен
Десен бек Бранко Вујовиќ Цеље ПЛ
Десно крило Ласе Сван Фленсбург
Пикер Симон Јенсен Алборг
Голман Тиери Омејер ПСЖ
Прочитано 325 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 1 = 1