(Видео) Идеален тим на 7. коло на групната фаза на Лигата на шампионите

11.11.2019 01:19
Capture1_2102016_resize1-610x315-610x3151-610x3151-610x3151-610x315-610x315-610x3151-610x3151-610x315-610x3151-610x315-610x315

Маркетинг тимот на ЕХФ го објави идеалниот тим на седмото коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Во овој тим не се најдоа играчи на Вардар и на Е.Работник.

Видеото можете да го погледнете ОВДЕ.

.

Идеален тим на колото:

Голман: Мирко Алиловиќ (Пик Сегед)
Лево крило: Александро Блонз (Елверум)
Лев бек: Анте Кудуз (Динамо Букурешт)
Среден бек: Лука Циндриќ (Барселона)
Десен бек: Магнус Род (Фленсбург)
Десно крило: Драган Гајиќ (Веспрем)
Пикер: Адам Нуфјал (Кристијанштад)

Прочитано 66 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


5 − = 1