(Видео) Идеален тим на 8. коло на групната фаза на Лигата на шампионите

18.11.2019 11:22
Capture1_2102016_resize1-610x315-610x3151-610x3151-610x3151-610x315-610x315-610x3151-610x3151-610x315-610x3151-610x315-610x3151-610x315

Маркетинг тимот на ЕХФ го објави идеалниот тим на осмото коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Во овој тим не се најдоа играчи на Вардар и на Е.Работник.

Видеото можете да го погледнете ОВДЕ.

.

Идеален тим на колото:

Голман: Андреас Волф (Киелце)
Лево крило: Магнус Ландин (Кил)
Лев бек: Јосип Шарац (Цеље ПЛ)
Среден бек: Игор Карачиќ (Киелце)
Десен бек: Харалд Рајкинд (Кил)
Десно крило: Алекс Гомез (Барселона)
Пикер: Тиаго Роча (Спортинг Лисабон)

Прочитано 47 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 4 = 13