(Видео) Идеален тим на десетото коло на Лигата на шампионите

03.12.2018 10:50
Capture1_2102016_resize1-610x315-610x3151-610x3151-610x3151-610x315

ЕХФ го објави идеалниот тим на деветото коло на Лигата на шампионите, а во него немаше место за ракометари на Металург.

Видеото можете да го погледнете ОВДЕ.

.

Идеален тим на колото:

Лево крило   Магнус Јондал
Фленсбург
Лев бек Тимотеј Нгесан Барселона
Среден бек Андре Шмид
Р.Н.Левен
Десен бек Мелвин Ричардсон
Монпелје
Десно крило Златко Хорват
ППД Загреб
Пикер Давор Басариќ
Кокс
Голман Срил Думолин
Нант
Прочитано 86 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 5 = 0