(Видео) Идеален тим на деветтото коло на Лигата на шампионите

26.11.2018 09:53
Capture1_2102016_resize1-610x315-610x3151-610x3151-610x3151-610x315

ЕХФ го објави идеалниот тим на деветото коло на Лигата на шампионите, а во него немаше место за ракометари на Металург.

Видеото можете да го погледнете ОВДЕ.

.

Идеален тим на колото:

Лево крило   Стефан Сигурмансон
Пик Сегед
Лев бек Жилберто Брито Дуарте
Барселона
Среден бек Аиденас Маласинскас
Мотор Запорожје
Десен бек Даинис Кристопанс
Вардар
Десно крило Валтер Кринц
Кристијанштад
Пикер Хенрик Тофт Ларсен
ПСЖ
Голман Роланд Миклер
Веспрем
Прочитано 63 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 3 = 6