Топ Вести

(Видео) Идеален тим на фајналфор-турнирот во Келн

28.05.2018 09:58
1780254_10152908930593666_1142589080112651628_o_resize

ЕХФ ги објави имињата на најдобрите седуммина на завршниот турнир во Келн. На оваа листа не се најде Кире Лазаров, а нема ниту ракометари на Вардар. Всушност идеалниот тим се состои од дури петмина ракометари на Монпелје и по еден играч од ПСЖ и од Нант.

.

Capture

Видеото можете да го видете ОВДЕ

Прочитано 120 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 9 = 0