(Видео) Идеален тим на осмото коло на Лигата на шампионите

19.11.2018 09:00
Capture1_2102016_resize1-610x315-610x3151-610x3151-610x315

ЕХФ го објави идеалниот тим на осмото коло на Лигата на шампионите, а во него немаше место за ракометари на Металург.

Видеото можете да го погледнете ОВДЕ.

Идеален тим на колото:

Лево крило   Каспер Мортенсен
Барселона
Лев бек Оливер Рабек
Татран Прешов
Среден бек Аиденас Маласинскас
Мотор Запорожје
Десен бек Алекс Душебаев
Киелце
Десно крило Валтер Кринтц
Кристијанштад
Пикер Михаел Кнудсен
Силкеборг
Голман Тиери Омејер
ПСЖ
Прочитано 84 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


3 + = 6