(Видео) Идеален тим на седмото коло на Лигата на шампионите

12.11.2018 09:00
Capture1_2102016_resize1-610x315-610x3151-610x315

ЕХФ го објави идеалниот тим на седмото коло на Лигата на шампионите, а во него немаше место за ракометари на Металург.

Видеото можете да го погледнете ОВДЕ.

Идеален тим на колото:

Лево крило   Гудјон Валур Сигурдсон Р.Н.Левен
Лев бек Симон Јепсон Фленсбург
Среден бек Борис Пуховски Мотор Запорожје
Десен бек Амин Банур Динамо Букурешт
Десно крило Марио Лопез Адемар Леон
Пикер Јаник Колбахер Р.Н.Левен
Голман Урх Кастелиќ ППД Загреб
Прочитано 98 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


5 − = 4