( Видео) Идеален тим на СЕХА-лигата за месец февруари

05.03.2019 01:48
3649_1537986346

По завршувањето на февруарските натпревари, маркетинг тимот на СЕХА-лигата го објави идеалниот тим на СЕХА-лигата во кој не се најде место за ракометари на Металург.

.

Идеален тим за февруари:

Лево крило   Габриел Флореа
Стеауа Букурешт
Лев бек Петар Џорџиќ
Мешков Брест
Среден бек Лука Мраковчиќ
ППД Загреб
Десен бек Предраг Вејин
Железничар
Десно крило Максим Баранов
Мешков Брест
Пикер Марио Томиќ
Нексе
Голман Јосип Квесиќ
Извиѓач
Тренер Маноло Каденас
Мешков Брест
Прочитано 114 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


9 − 3 =