(Видео) Идеален тим на СЕХА-лигата за месец март

21.03.2019 16:43
3649_1537986346-610x406

По завршувањето на мартовските натпревари, маркетинг тимот на СЕХА-лигата го објави идеалниот тим на СЕХА-лигата во кој не се најде место за ракометари на Металург.

.

Идеален тим за месец март:

Лево крило   Милош Грозданиќ Војводина
Лев бек Петар Џорџиќ Мешков Брест
Среден бек Лукаш Урбан Татран Прешов
Десен бек Бруно Буторац Татран Прешов
Десно крило Дарко Ѓукиќ Мешков Брест
Пикер Артсјом Селвиашук Мешков Брест
Голман Морено Цар Нексе
Тренер Борис Ројевиќ Војводина

.

Прочитано 28 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


7 − 6 =