( Видео) Идеален тим на СЕХА-лигата за месец ноември

03.12.2018 16:57
3649_1537986346

По завршувањето на ноемвриските натпревари, маркетинг тимот на СЕХА-лигата го објави идеалниот тим на СЕХА-лигата во кој не се најде место за ракометари на Металург.

.

Идеален тим за ноември:

Лево крило   Ведран Делиќ
Извиѓач
Лев бек Халил Јагањац
Нексе
Среден бек Јања Војводиќ
Вардар
Десен бек Бруно Буторац Татран Прешов
Десно крило Томас Чип Татран Прешов
Пикер Мартин Јохансон
Стеауа
Голман Тудор Станеску
Стеауа
Тренер Славко Голужа
Татран Прешов

.

Прочитано 66 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 2 = 6