(Видео) Идеален тим на СЕХА-лигата за месец ноември

03.12.2019 22:53
3649_1537986346-610x406

По завршувањето на натпреварите во месец ноември, маркетинг тимот на лигата го одреди идеалниот тим на месецот, а во него имаше место за тројца ракометари на Вардар.

.

Идеален тим:

Голман: Тодор Јандриќ (Металопластика)
Лево крило: Милош Грозданиќ (Војводина)
Лев бек: Борут Мацковшек (Веспрем)
Среден бек: Стас Скубе (Вардар)
Десен бек: Микита Валиупау (Брест Мешков)
Десно крило: Иван Чупиќ (Вардар)
Пикер: Домен Сикошек Пелко (Вардар)

Тренер: Веселин Вуковиќ (Металопластика)
.

Прочитано 26 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


5 + 2 =