(Видео) Идеален тим на шестото коло на Лигата на шампионите

05.11.2018 10:14
Capture1_2102016_resize1-610x315-610x3151-610x315

ЕХФ го објави идеалниот тим на шестото коло на Лигата на шампионите, а во него немаше место за ракометари на Металург.

Видеото можете да го погледнете ОВДЕ.

.

Идеален тим на колото:

Лево крило   Александер Вестби Елверум
Лев бек Игор Карачиќ Вардар
Среден бек Адинас Маласинскас Мотор Запорожје
Десен бек Мелвин Ричардсон Монпелје
Десно крило Михал Дашек Висла Плоцк
Пикер Јаник Колбахер Р.Н.Левен
Голман Бенјамин Буриќ Фленсбург
Прочитано 123 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 5 = 4