Топ Вести

(Видео) Избран е Олстар-тимот на сезоната во Лигата на шампионите

25.05.2018 12:22
arpad-shterbik-e-najdobriot-golman-sezonava-vo-lsh-16689

ЕХФ го објави Олстар-тимот на сезоната 2017/18 во Лигата на шампионите, избран со гласовите на новинарите и на навивачите од целиот свет.

.

Олстар-тим:

Голман: Арпад Штербик  (Вардар)

Лево крило: Уве Генсхајмер  (ПСЖ)

Лев бек: Сандер Сагосен  (ПСЖ)

Среден бек: Никола Карабатиќ  (ПСЖ)

Пикер: Бјарте Мирхол  (Скјерн)

Десен бек: Дика Мем  (Барселона)

Десно крило: Давид Балагер  (Нант)

Најдобар дефанзивец: Лука Карабатиќ  (ПСЖ)

Најдобар млад играч: Роман Лагард  (Нант)

Најдобар тренер: Патрик Канаје  (Монпелје)

.

Прочитано 263 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 5 = 3