(Видео) Како Томовски го одбрани својот прв седмерец во дресот на репрезентацијата….

26.10.2018 10:48
159157-tomovski-dobi-shansa-i-ja-zgrabi-preku-penal-do-prva-seniorska-odbrana

Мартин Томовски вчера дебитираше во дресот на македонската сениорска репрезентација.

Мартин дебитираше со блескаво издание. Најпрво го одбрани седмерецот што го изведе Дорук Пеливан, а потоа уште четири удари упатени во игра.

Еве како Мартин го одбрани седмерецот.

(Фотографијата е преземена од gol.mk)

.

Прочитано 387 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


4 − 1 =