(Видео) Мартин Серафимов го постигна својот прв гол за Македонија на СП во Германија и во Данска

13.01.2019 17:51
SP-2019-rakomet-Makedonija-Bahrein-13.01.2019-3555_resize

Младиот десен бек на Металург во последната четвртина од средбата со Бахреин го замени капитенот Кирил Лазаров и успеа да ја затресе противничката мрежа. Со одлична финта, Серафимов се ослободи од својот чувар и биеше во спротивниот агол, за што му аплаудираше целата наша клупа. Ова се случи во 60-тата минута од средбата.

.

Прочитано 368 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


9 + 2 =