(Видео) Мартин Серафимов рекордер на СЕХА-лигата

22.10.2018 09:00
MJI_2698_resize

Мартин Серафимов на средбата со Железничар Ниш постигна девет гола. Сите ги постигна од линијата од седум метри, без ниту едно промашување, со што стана рекордер на СЕХА-лигата. Всушност, Мартин го израмни рекордот на Момир Илиќ во дресот на Веспрем.

.

Прочитано 597 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


9 − 2 =