(Видео) Мартин Томовски во изборот на Топ 5 одбрани во СЕХА-лигата за месец октомври

06.11.2018 09:51
MJI_2760_resize

Голманот на Металург Мартин Томовски се најде во изборот на Топ 5 одбрани во СЕХА-лигата за месец октомври. Инсертот е од средбата на Металург со екипата на ППД Загреб.

.

Игор Чуприна (Татран Прешов)

Мартин Томовски (Металург)

Јосип Квесиќ (Извиѓач)

Бојан Перовиќ (Војводина)

Михаило Радовановиќ (Нексе)

.

Прочитано 208 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


9 − 1 =