Топ Вести

ВИДЕО: МЕТАЛУРГ И ДАНИЕЛ КАЈМАКОВСКИ ДЕЛ ОД ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА

15.08.2014 12:25

za tekst

В понеделник, 18 август, со почеток во 20 часот, во струшкиот спорскиот центар – Тими, ќе се одржи голем хуманитарен концерт под мотото “Биди Хуман-Спаси Живот”. Гости на концертот ќе бидат најпознатиот стружанец и голема балканска звезда Даниел Кајмакоски, студиото за танц “Бах”, Дарко Илиевски, Петар Марковски, Горан Папаз, Жармена и многу други, кои својата хуманост  уште еднаш ќе ја покажат на дело. Цената на влезниците е симболична и изнесува 100 денари.

Кон оваа хуманитарна акција се приклучи и ракометниот клуб Металург, кој моментално настапува на трунирот во Струга.

Фото: Игор Бансколиев, “Н.Македонија“:

Прочитано 2.629 пати

(0) Коментари

Коментарите не се дозволени