(Видео) Мице Шилегов со гол во Топ 5 голови на 10. коло од Лигата на Европа

03.03.2021 11:26
DAR_3083_resize

Маркетинг тимот на Лигата на Европа ги објави петте најубави голови од комплетното десето коло на групната фаза. Меѓу нив е и голот на нашиот Мице Шилегов, рангиран на третото место.

.

Топ 5 голови:

5. Лука Марош (Кадетен Шафхаузен)

4. Јакоб Холм (Фуксе Берлин)

3. Мице Шилегов (Металург)

2. Михал Дашек (Висла Плоцк)

1. Џонатан Сандберг (Алингсас)

 

Прочитано 36 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 1 = 5