(Видео) Миха Пучник: Немавме што да загубиме, па на крајот ни се насмевна среќата

22.02.2019 21:04
Becheru in meciul de handbal masculin dintre Steaua Bucuresti si Metalurg Skopje, contand pentru Liga SEHA, desfasurat in Sala Sporturilor Concordia din Chiajna, vineri 22 februarie 2019. © FOTO Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Металург извојува победа на гостувањето кај екипата на Стеауа. Иако оваа победа не значи многу за нашиот пласман во СЕХА-лигата, таа има големо значење за подигањето на самодовербата кај нашите ракометари.

Веднаш по средбата, флеш-интервју даде нашиот Миха Пучник.

Пред натпреварот решивме да играме без притисок и си рековме ајде да уживаме и да видиме што ќе се случи. Немаме двајца играчи со нас, капитенот оддамна ни е повреден… Си рековме немаме што да загубиме, да одиграме опуштено и да видиме што ќе се случи. На крајот на натпреварот имавме и среќа. Убаво е понекогаш да се има и среќа“, изјави Пучник.

.

Прочитано 237 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 2 = 1