(Видео) На СП во Египет е избран Ол-стар тимот. Хансен е МВП

31.01.2021 19:51
Hansen_1440x600

По завршувањето на натпреварувачкиот дел, на СП во Египет е објавен и Ол-стар тимот. Во овој најдобар тим на првенството се најдоа дури тројца репрезентативци на Шведска, како и двајца Данци, но и по еден Шпанец и Француз. МВП на првенството е Данецот Микел Хансен.

.

Ол-стар тим:

Голман: Андреас Паличка (Шведска)

Лево крило: Хампус Ване (Шведска)

Лев бек: Микел Хансен (Данска)

Среден бек: Џим Готфридсон (Шведска)

Десен бек: Матијас Гитсел (Данска)

Десно крило: Феран Соле (Шпанија)

Пикер: Лудовик Фабрегас (Франција)

—————————————————–

МВП:  Микел Хансен (Данска)

.

Прочитано 66 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


7 − = 1