(Видео) Најдобри голмански одбрани во СЕХА-лигата за месец ноември

03.12.2019 23:24
Ivan+Matskevich+Croatia+v+Belarus+25th+IHF+AzeSCKuTXkBl_resize

По завршувањето на ноемвриските натпревари, маркетинг тимот на СЕХА-лигата ги објави петте најдобри одбрани во месец ноември.

.

Се истакнаа следните голмани:

5. Никола Митревски (Еурофарм Работник)

4. Иван Пешиќ (Мешков Брест)

3. Тодор Јандриќ (Металопластика)

2. Александар Билил (Мотор Запорожје)

1. Иван Мацкевич (Мешков Брест)
.

Прочитано 26 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 1 = 3