(Видео) Најдобрите пет одбрани во 17. коло на СЕХА-лигата

15.03.2018 12:22
19679111_1032860226816717_6890939028993638255_o

По завршувањето на 17. коло на СЕХА-лигата, маркетинг тимот на лигата ги одбра петте најдобри голмански одбрани на колото. За жал, меѓу нив нема остварувања на голманите на Металург.

.

Топ 5 одбрани:

  1. Клемен Ферлин (Горење Велење)
  2. Страхиња Милиќ (Вардар)
  3. Алјаж Пањтар (Цеље ПЛ)
  4. Игор Чуприна (Татран Прешов)
  5. Урх Кастелиќ (ППД Загреб)

.

Прочитано 69 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 1 = 10