Топ Вести

(Видео) Најдобрите пет одбрани во 18. коло на СЕХА-лигата

21.03.2018 23:10
19679111_1032860226816717_6890939028993638255_o-610x245

По завршувањето на последното коло од регуларниот дел на СЕХА-лигата, маркетинг тимот на лигата ги одбра петте најдобри голмански одбрани на колото. Меѓу нив нема остварување на голманите на Металург.

.

Топ 5 одбрани:

  1. Тодор Јандриќ  (Војводина)
  2. Иван Пешиќ  (Мешков Брест)
  3. Перица Лелиќ  (Нексе)
  4. Урбан Лесјак  (Цеље ПЛ)
  5. Клемен Ферлин  (Горење Велење)

.

Прочитано 62 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 2 = 5