(Видео) Неверојатен гол на младиот Александар Петковски

15.02.2021 00:15
Capture1

Младото десно крило на Металург, Александар Петковски, кој има само 16 години, пред самиот крај на натпреварот со Висла Плоцк постигна неверојатен гол од исклучително тешка позиција, кој би можел да влезе во потесен избор за најдобар гол на колото.

.

Прочитано 787 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


3 + 5 =