(Видео) Никола Даниловски во Топ 10 одбрани на сезоната во СЕХА-лигата

28.04.2019 16:53
11_resize1_resize

Маркетинг-службата на СЕХА-лигата ги објави десетте најдобри одбрани во изминатата сезона на регионалната лига. Одбраната на нашиот Никола Даниловски, од средбата со екипата на ППД Загреб, е рангирана на високото трето место.

.

Десетте најдобри одбрани се на:

10. Светислав Веркиќ  (Војводина)

09. Матеј Мандиќ  (Извиѓач)

08. Бојан Перовиќ  (Војводина)

07. Марио Цвитковиќ  (Татран Прешов)

06. Радивоје Ристановиќ   (ППД Загреб)

05. Јосип Квесиќ  (Извиѓач)

04. Иван Пешиќ  (Мешков Брест)

03. Никола Даниловски  (Металург)

02. Дејан Милосављев  (Вардар)

01. Морено Цар   (Нексе)  

Прочитано 118 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 4 = 0