(Видео) Одбраната на Мартин Томовски е меѓу петте најдобри во СЕХА-лигата за месец септември

03.10.2018 10:49
AND_1462_resize_resize

Маркетинг-тимот на СЕХА-лигата ги објави петте најдобри одбрани на голманите на натпреварите во месец септември.

Двојната одбрана на Мартин Томовски на средбата против Вардар го зазеде високото трето место.

.

5. Михајло Радовановиќ (Нексе)

4. Марио Цвитковиќ (Татран Прешов)

3. Мартин Томовски (Металург)

2. Дејан Милосављев (Вардар)

1. Данило Михаљевиќ (Железничар Ниш)

.

Прочитано 245 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 1 = 5