(Видео) Одбраните на Никола Даниловски, херојот на средбата Металург – Чеховски Медведи

05.11.2018 10:57
11_resize

Никола Даниловски без сомнение беше нашиот најдобар играч на вчерашната средба против Чеховски Медведи и е еден од најзаслужните за првата победа на Металург.

Даниловски одбрани 16 удари, дури 10 во првото полувреме.

.

 

Прочитано 471 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 2 = 9