(Видео) Остварувањата на Мартин Серафимов и на Анте Токиќ во Топ 10 голови на сезоната во СЕХА-лигата

28.04.2019 17:34
DSC_1779_resize_resize

Маркетинг-службата на СЕХА-лигата ги објави десетте најубави голови во изминатата сезона на регионалната лига. Во оваа конкуренција се и нашите Мартин Серафимов, чиј гол е на десеттото место, и Анте Токиќ, со гол рангиран на високото трето место.

.

Десетте најубави голови се на:

10. Мартин Серафимов  (Металург)

09. Милош Гроаданиќ  (Војводина)

08. Кристијан Дисингер  (Вардар)

07. Тимур Дибиров  (Вардар)

06. Доминик Крок  (Татран Прешов)

05. Петар Џорџиќ  (Мешков Брест)

04. Ведран Делиќ  (Извиѓач)

03. Анте Токиќ  (Металург)

02. Петар Џорџиќ  (Мешков Брест)

01. Стефан Вујиќ  (Стеауа Букурешт)
.

Прочитано 260 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


6 − 2 =