Топ Вести

Видео: Пантерскиот скок на Мартин Томовски на средбата против Горење

24.02.2017 23:00
MJI_607627102016_resize

На средбата со екипата на Горење противничкиот играч шутираше во празниот гол на Металург, но младиот голман на Металург со пантерски скок успеа да ја допре топката, доволно таа да го смени правецот и да оди покрај гол. Тоа го мотивираше маркетинг тимот на СЕХА-лигата да постави видео со оваа несекојдневна одбрана.

 

Прочитано 2 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


5 − = 0