(Видео) Познат е идеалниот тим на СП. Микел Хансен е МВП на првенството

27.01.2019 20:44
172544-skandinavska-dominacija-vo-ol-star-timot-na-sp

Традиционално, по завршувањето на натпреварувачкиот дел, ИХФ го прогласи идеалниот тим на првенството. Овој пат се чини дека и намаше многу дилеми, бидејќи избраните се навистина најдобри на своите позиции.

Овој Олстар тим само ја потврди тоталната доминација на Данска на ова првенство.

.

Олстар тим:

Голман: Никлас Ландин (Данска)

Лево крило: Магнус Јондал (Норвешка)

Лев бек: Сандер Сагосен (Норвешка)

Среден бек: Расмус Лауге (Данска)

Десен бек: Фабијан Виде (Германија)

Десно крило: Феран Соле (Шпанија)

Пикер: Бјарте Мирхол (Норвешка)

——————————————————-

МВП: Микел Хансен (Данска)

Прочитано 430 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 3 = 6