ВИДЕО: ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА ПО НАТПРЕВАРОТ МЕТАЛУРГ – БАРСЕЛОНА

24.02.2014 04:16

za tekst

Прочитано 7.614 пати

(4) Коментари

  1. Сакам да се заблагодарам на најуспешниот македонски бизнисмен Господинот со големо Г Минчо Јорданов што го донесе во Скопје Маестрото со големо М Лино Червар. Лино е цар, лав, голем маг, голем шмекер. Тој е она што е неговиот земјак Ќиро Блажевиќ во фудбалот – ТРЕНЕР СВИХ ТРЕНЕРА. Среќно е Скопје што го имаме големиот Лино. Верувајте, иако некому можеби не му се верува дека е така, тоа што Лино е кај нас и носи голема промоција и на државата и на Скопје. Најдобриот тренер на светот во еден многу популарен спорт да го имаш кај себе не е мала работа. Напротив! Семето што Лино го посеа во Металург не е само за денес и за утре. Верувам дека и кога Лино еден ден ќе си отиде Металург ќе остане европски клуб, гигант за Балканот и вистинска институција. Знам дека сериозно се работи со младите категории и дека допрва ќе паѓаат и во Скопје и на страна Барселони, Килови, Хамбурзи, Веспреми и други гиганти од генерацијата која ќе ги наследи Мојсо, Жути, Вугри, Ванчо, Дарко и другите златни момци. Ве молам пратете му го овој коментар на Лино, го обожавам човекот.

  2. Cervar go obozavam uste od vremeto koga bese vo Hrvatska na celo na nivniot rakomet. Navistina e mozok i fenomenalen,. Vo paket so nashite momci…IDEALEN!!!

  3. Moj duboki naklon g-dine Cervar!

  4. Lavcino-bravo majstore,Makedonija treba da ti izgradi spomenik,golemi cestitki i za site nasi rakometari sekoja cest decki samo napred,dokazavte kako se igra rakomet.

Напишете коментар


4 + 2 =