(Видео) Проектилот на Шпенде во Топ 5 голови на 9. коло на Лигата на шампионите

26.11.2018 10:08
02_resize

Александар Шпенде беше еден од најдобрите наши ракометари на средбата со Силкеборг, а неговиот проектил од таа средба заслужено се најде меѓу петте најубави голови на деветтото коло на Лигата на шампионите. Шпенде таа средба ја заврши со 8 постигнати голови.

.

Прочитано 323 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


3 + 1 =