ВИДЕО: СТАНИЌ ЈА ИМА НАЈДОБРАТА ОДБРАНА ВО ДОСЕГАШНИОТ ТЕК НА ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

03.02.2014 20:16
GIL_1942_resize

rk-metlurg-logo_final_resize31

Дарко Станиќ ја има најдобрата одбрана во досегашниот тек на Лигата на шампионите. Дарко го одбрани зицерот на Игор Вори на натпреварот против Пари Сен Жермен, и токму таа одбрана е избрана за најдобра во новиот видеоизбор на ЕХФ.

Феноменалната одбрана можете да ја видете на следниот линк.

Прочитано 4.249 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


9 − 5 =