(Видео) Токиќ и Јагањац во изборот на Топ 5 голови на СЕХА-лигата за месец октомври

06.11.2018 09:33
th-8782478806-1200x789

СЕХА-лигата ги објави петте најубави голови во месец октомври. Два од нив им припаѓаат на ракометари во дресот на Металург.

Својот прекрасен гол Токиќ го постигна на средбата со ППД Загреб, а топката му ја фрли Томовски долж целиот терен, додека својот гол Јагањац го постигна на средбата со Татран Прешов, негова последна во дресот на Металург.

.

Анте Токиќ (Металург)

Тимур Дибиров (Вардар)

Халил Јагањац (тогаш Металург)

Симон Разгор (Мешков Брест)

Тин Контрец (ППД Загреб)

.

Прочитано 90 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 1 = 2