(Видео) Топ 5 голмански одбрани на 10. коло на Лига Европа

03.03.2021 13:35
EoTK36LXEAYOfAQ

Објавен е изборот на петте најдобри голмански одбрани во десетото коло на групната фаза на Лига Европа, кое комплетно се одигра вчера.

Металург остана без свој претставник во овој избор. Во претходните две кола во изборот беа Даниел Ѓорѓески и Даниел Дупјачанец.

.

Топ 5 одбрани:

5. Тобијас Тулин (Магдебург)

4. Маркос Винициос Колодети (Татран Прешов)

3. Виктор Халгримсон (ГОГ)

2. Михал Конечни (Татабања)

1. Кевин Бонефои (Монпелје)

Видеото можете да го погледнете на овол ЛИНК.

Прочитано 27 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


1 + = 3