(Видео) Топ 5 голмански одбрани на 3. коло на Лига Европа

18.11.2020 18:40
122152360_1116200065463146_6688068996982745543_o

Објавен е изборот на петте најдобри голмански одбрани во третото коло на групната фаза на Лига Европа. На позиција три е одбраната на Благојче Трајковски од Еурофарм Пелистер.

.

Топ 5 одбрани:

5. Калифа Гедбане (Адемар Леон)

4. Адам Моравски (Висла Плоцк)

3. Благојче Трајковски (Еурофарм Пелистер)

2. Густаф Банке (Кристијанштад)

1. Цезар Аугусто Оливеира (Феникс Тулуз)

 

Прочитано 46 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


1 + 7 =