(Видео) Топ 5 голмански одбрани на 4. коло на Лига Европа

25.11.2020 17:32
127037413_1145925435823942_7276473600181783231_o_resize

Објавен е изборот на петте најдобри голмански одбрани во четвртото коло на групната фаза на Лига Европа, кое некомплетно се одигра вчера.

.

Топ 5 одбрани:

5. Антон Хагвал (Алингсас)

4. Танер Гунај (Бешикташ)

3. Николас Катсигјанис (Р.Н.Левен)

2. Густаф Банке (Кристијанштад)

1. Морено Цар (Нексе)

.

Прочитано 17 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 1 = 3