(Видео) Топ 5 голмански одбрани на првото коло на Лига Европа

21.10.2020 20:16
122152360_1116200065463146_6688068996982745543_o

Маркетинг тимот на ЕХФ ги објави петте најубави голмански одбрани во првото коло на Лига Европа.

.

Топ 5 одбрани:

5. Игнацио Биоска (Кадетен Шафхаузен)

4. Мануел Гаспар (Спортинг Лисабон)

3. Дејан Милосављев (Фуксе Берлин)

2. Игор Чуприна (Татран Прешов)

1. Антон Хагвал (Алингсас)

.

Прочитано 57 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 2 = 5