(Видео) Топ 5 голови на 3. коло од групната фаза на Лига Европа

18.11.2020 18:25
VIENNA,AUSTRIA,29.SEP.18 - HANDBALL - HLA, Handball Liga Austria, HC Fivers Margareten vs HC Linz. Image shows Ma.  Photo: GEPA pictures/ Michael Meindl

Маркетинг тимот на Лига Европа ги објави петте најубави голови од некомплетното трето коло на групната фаза. Во овој избор нема остварување на некој од стрелците на Металург.

.

Топ 5 голови:

 

5. Jонас Шелкер (Кадетен Шафхаузен)

4. Валентин Порт (Монпелје)

3. Лукас Мертенс (Магдебург)

2. Симон Питлик (ГОГ)

1. Марин Мартиновиќ (Фиверс)

 

Прочитано 22 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


9 − 7 =