(Видео) Топ 5 голови на првото коло на Лигата на шампионите

16.09.2019 14:47
1

Маркетинг тимот на ЕХФ ги одбра најубавите пет голови во првото коло на Лигата на шампионите.

.

Автори на најубавите голови се:

5. Владислав Кулеш (Киелце)

4. Один Рикхардсон (ГОГ)

3. Диего Симонет (Монпелје)

2. Себастјан Фримел (Кадетен Шафхаузен)

1. Алфред Ејн (Кристијанштад)

.

Видеото можете да го видете ОВДЕ

Прочитано 126 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


9 + 4 =