(Видео) Топ 5 голови во 17. коло на СЕХА-лигата

18.03.2018 13:14
seha

По завршувањето на 17. коло на СЕХА-лигата, маркетинг тимот на лигата ги одбра петте најубави голови на колото. За жал, меѓу нив нема остварувања на стрелците на Металург.

.

Топ 5 голови:

  1. Нико Медвед  (Горење Велење)
  2. Патрик Лебан  (Нексе)
  3. Бранко Вујовиќ  (Цеље ПЛ)
  4. Томаш Чип  (Татран Прешов)
  5. Веселин Јелиќ  (Динамо Панчево)

.

Прочитано 96 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 4 = 4