(Видео) Топ 5 најдобри голмански одбрани во 1. коло на Лигата на шампионите

16.09.2019 14:59
Wolf

Маркетинг тимот на ЕХФ ги објави и најдобрите пет голмански одбрани од првото коло на Лигата на шампионите.

.

Се истакнаа следните голмани:

5. Томас Бауер (Порто)

4. Виктор Киреев (Мотор Запорожје)

3. Андреас Волф (Киелце)

2. Дарио Квинштед (Кил)

1. Андреас Волф (Киелце)

.

Видеото можете да го погледнете ОВДЕ.

Прочитано 148 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


1 + 5 =