(Видео) Топ 5 најдобри голмански одбрани во 3. коло на Лигата на шампионите

30.09.2019 01:31
handbal-nikola-mitrevski-hcds

Маркетинг тимот на ЕХФ ги објави и најдобрите пет одбрани на голманите од третото коло на Лигата на шампионите. За најдобра одбрана е избрана таа на Никола Митревски од Еурофарм Работник од средбата со Бидасоа Ирун.

.

Се истакнаа следните голмани:

5. Виктор Киреев (Мотор Запорожје)

4. Гонзало Перез де Варгас (Барселона)

3. Дарио Квинштед (Кил)

2. Марин Шего (Монпелје)

1. Никола Митревски (Еурофарм Работник)

.

Видеото можете да го погледнете ОВДЕ.

Прочитано 192 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


7 − 1 =