(Видео) Топ 5 најдобри одбрани во 10. коло на групната фаза на Лигата на шампионите

02.12.2019 20:26
maxresdefault

Маркетинг тимот на ЕХФ ги објави и најдобрите пет одбрани на голманите од десетото коло на Лигата на шампионите.

.

Се истакнаа следните голмани:

5. Никлас Ландин (Кил)

4. Торстен Фриз (Елверум)

3. Игор Чуприна (Татран Прешов)

2. Андреас Волф (Киелце)

1. Дмитри Павленко (Чеховски Медведи)

.

Видеото можете да го погледнете ОВДЕ.

Прочитано 20 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


8 + = 10