(Видео) Топ 5 најдобри одбрани во 12. коло на групната фаза на Лигата на шампионите

17.02.2020 02:11
61315522-787b-4043-9920-5b73fab3927b_resize

Маркетинг тимот на ЕХФ ги објави и најдобрите пет одбрани на голманите од 12. коло на Лигата на шампионите. Двојната одбрана на Градимир Чаневски од Еурофарм Работник, од средбата со Кокс, е избрана за најдобра одбрана на колото.

.

Се истакнаа следните голмани:

5. Марин Шего (Монпелје)

4. Кван Ванг (ППД Загреб)

3. Никлас Ландин (Кил)

2. Роланд Миклер (Пик Сегед)

1. Кристиан Сејврас (Алборг)

.

Видеото можете да го погледнете ОВДЕ.

Прочитано 71 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 5 = 10