(Видео) Топ 5 најдобри одбрани во 13. коло на групната фаза на Лигата на шампионите

24.02.2020 01:42
933516-cpr5448

Маркетинг тимот на ЕХФ ги објави и најдобрите пет одбрани на голманите од 13. коло на Лигата на шампионите.

.

Се истакнаа следните голмани:

5. Арпад Штербик (Веспрем)

4. Иван Мацкевич (Мешков Брест)

3. Матевж Скок (Спортинг Лисабон)

2. Бењамин Буриќ (Фленсбург)

1. Саид Хајдарирад (Динамо Букурешт)

.

Видеото можете да го погледнете ОВДЕ.

Прочитано 45 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


4 + = 11